Seminář již proběhl. Zajímá vás toto téma? Napište nám na seminare@cbaonline.cz 

HR setkání: 

Trh práce a jeho výzvy v roce 2023

09. 03. 2023 od 13.00 do 17.00

Česká bankovní asociace, Italská 69 (Churchill II), Praha 2

Cena: zdarma

Trh práce v roce 2023 čelí několika výzvám. Přestože ekonomové očekávají, že tuzemská ekonomika bude v letošním roce stagnovat, trh práce vykazuje stále neobvyklou míru odolnosti. Jaké výzvy z makroekonomického hlediska v letošním roce čekají trh práce? A jak se konkrétně propisují do trhu práce, tedy do náboru nových zaměstnanců a do fungování zaměstnanců ve firmách? Novou výzvou se pro trh práce stává také umělá inteligence, která se začala o slovo hlásit na sklonku loňského. Jak moc se se její nástup projeví do trhu práce? V čem a také kdy by mohla lidskou práci definitivně nahradit?

Co si ze semináře odnesete:

  • Jak a v čem umělá inteligence ovlivní trh práce a jakých profesí se tato změna dotkne
  • Makroekonomický pohled na trh práce
  • Pohled personalisty na trh práce

Pro koho je setkání učené:

  • Manažerům a ředitelům HR oddělení bank a komerčních firem

Počet míst je limitován

Program:

Změní umělá inteligence trh práce?

Petr Koubský a Jan Romportl

13.00 až 14.30 hodin

Mnozí říkají, že nás čeká revoluce, na kterou nejsme připraveni. Tu započalo představení chatbotu ChatGPT, který spustila firma OpenAI v listopadu loňského roku. Co vše spuštění tohoto chatbotu odstartovalo a jak nás to může po pracovní stránce ovlivnit? Může naši práci umělá inteligence plně nahradit? Máme se jí obávat anebo ji chápat jako příležitost? Které profese může nahradit a naopak - které profese, alespoň zatím, žádná umělá inteligence nahradit nemůže? A jsme si opravdu jistí, jestli tento překotný krok chceme a jsme na něj doopravdy připraveni?

Trh práce 2023: pohled makroekonoma a personalisty

Jakub Seidler a Petr Boldiš

15.00 až 16.30 hodin

Jakub Seidler, makroekonom České bankovní asociace, a Petr Boldiš, konzultant společnosti Mercer, představí výzvy, úskalí, ale také příležitosti, které nám poskytuje trh práce v letošním roce. Jakou ekonomickou situaci očekávají pro letošní rok ekonomové a jaký bude mít dopad na trh práce? Jak se konkrétně makroekonomická situace propisuje do náboru nových zaměstnanců a do agendy, kterou řeší pracovníci v HR odděleních ve firmách?

Networking s řediteli a manažery HR oddělení

16.30 až 17 hodinKontakt:

Pro více informací nás kontaktujte na seminare@cbaonline.cz


Přednášející

Petr Koubský

Petr Koubský je přední český technologický novinář a popularizátor vědy. V roce 2020 získal za informování o pandemii covidu-19 v Deníku N prestižní Cenu Ferdinanda Peroutky. V roce 2022 mu Medaili za zásluhy o rozvoj vědy udělila Učená společnost České republiky, která ocenila jeho široký rozhled a schopnost srozumitelně představovat veřejnosti i obtížná témata. Od roku 2018 je redaktorem pro vědu a techniku v Deníku N.


Jan Romportl

Jan Romportl je nezávislý expert v oblasti umělé inteligence a zároveň zakladatel Dataclair.ai - Centra umělé inteligence v PPF a O2 Czech Republic. Pracoval v korporátních prostředí, ze kterého v loňském roce vystoupil, aby se věnoval vlastnímu startupovému projektu, ve kterém řeší otázky umělé inteligence. Má zkušenosti v univerzitním výzkumu a ve výuce v oblastech umělé inteligence, interakce člověka a stroje, řečových technologií a filosofie.


Jakub Seidler

Jakub Seidler je od roku 2021 makroekonom České bankovní asociace, kde zastřešuje odborné ekonomické analýzy a tvorbu pravidelné makroekonomické predikce. Předtím působil jako hlavní ekonom v ING Bank pro Českou republiku a na různých odborných pozicích v oboru finanční stability, výzkumu a v sekci měnové v České národní bance.  Petr Boldiš

Petr Boldiš je senior konzultant společnosti Mercer, který má na starosti poradenství pro lidské zdroje ve střední a východní Evropě. Zaměřuje se na problematiku strategie odměňování, rozvoj lidských zdrojů, hodnocení pracovních pozic, řízením výkonu a komunikací v rámci HR.


Fotogalerie